Pracovní kuchyňské desky musejí odolávat velké zátěži, kam bezesporu nejčastěji patří vlhkost, možnost skvrn od potravin nebo poškrábání. Navíc vybíráme desky i z estetického hlediska. Oblíbený a praktický trend je nyní materiál quartz. Pokud hledáte nadčasovost, kvalitu, udržitelnost a navíc praktičnost, jste na správné cestě.

 

Quartz – z 90% přírodní složení


Quartz je materiál, který je z více než 90 % tvořen přírodními materiály. Ty jsou spojeny kvalitní polyesterovou pryskyřicí, doplněny barevnými pigmenty, případně zrcadlovými a skleněnými střepy pro efekt odlesků. Na rozdíl od přírodního kamene disponuje quartz mnohem větší tvrdostí, odolností proti poškrábání, nenasákavostí a díky tomu je snadné udržet kuchyňské desky z tohoto materiálu hygienicky čisté a zdravotně nezávadné.

Velkou výhodou quartzu je, že má stejnorodou strukturu a díky své barevné stálosti na desce nejsou znát žádná napojení nebo nejsou viditelné žádné estetické vady. Přesto si uchovává přírodní vzhled a například quartz v mramorovém designu od přírodního mramoru na první pohled téměř nepoznáte. Kromě toho nabízí daleko pestřejší paletu barevného provedení. U nás je neznámějším výrobcem tohoto materiálu česká firma Technistone. Jeden z trendů pro letošní rok je vzor v matném provedení nebo mramor.

Stačí ho otřít vlhkou houbičkou

Quartz je v leštěné podobě při běžném provozu téměř bezúdržbový. Povrch stačí otřít vlhkou houbičkou se saponátem, takže snadno dosáhnete stejně dokonalého vzhledu jako před prvním použitím. Pro pravidelnou údržbu můžete využít také čistidla koupená přímo u výrobců quartzu. V případě matného povrchu je dobré kámen jednou za půl roku povrch naimpregnovat pomocí přípravku pro to určeného.

Trend sezóny v kuchyni

Kuchyňská zástěna či „Backsplash“ je velký trend, který podporuje minimalistický, čistý a luxusní vzhled celého kuchyňského prostoru. Pokud zvolíte „Backsplash“ ve stejné barvě jako desku z quartzu, docílíte uceleného a nadčasového prostoru. Trendem posledních let jsou velkoformátové desky. Nemusíte se vůbec bát průstřihů na zásuvky nebo atypického tvaru kuchyně. Díky kuchyňské zástěně vyniknou skříňky celé kuchyně, které se pod taktovkou designéru posouvají čím dál výš nebo se police naprosto odkrývají. „Backsplash“ oceníte i z praktické stránky hlavně v části varné desky nebo dřezu. „Máme velkou rodinu a spoustu přátel. Naše kuchyně je využívána na sto procent. Baví mě její uspořádání i použité materiály, povrchy. Kuchyňskou desku máme z materiálu TechniStone® v odstínu Noble Troya a designér nám ji navrhl i na stěnu. Při zaměření se nejdříve naskenovaly korpusy kuchyňských skříněk a následně byly zakresleny technikem i veškeré otvory pro varnou desku, dřezy a elektrické zásuvky. Proces trval 2 hodiny a dodání desky proběhlo naprosto bez problémů“, popisuje svoji zkušenost s „Backsplash“ Martina Drapačová.

zf

Nové