Stavba

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Balkon nebo balkony mohou velmi výrazně ovlivnit architektonickou podobu rodinného i bytového domu. Díky obrovskému výběru materiálů, barev i konstrukčních řešení je lze vybrat tak, aby dokonale ladily s fasádou a dalšími výraznými prvky vnějšího pláště domu, jako jsou okna, či dveře. Dávno už neplatí, že všechny domy mají stejné balkony z kovu a tvrzeného skla, nebo z plechových trubek, jaké byly na většině panelových domů v minulosti.

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Dřevo je již od nepaměti populárním a důležitým materiálem při výstavbě všech zahradních staveb. Nejde jen o to, že je to čistě přírodní materiál s dlouhou životností. Dřevo má také své kouzlo a širokou škálu možností toho, co všechno se dá prostřednictvím něj zrealizovat. Nejkvalitnější dřevo je smrkové nebo borovicové. Proto si vybírejte výrobce, který vyrábí z tohoto dřeva a zejména má na svém webu popsaný proces jak s dřevem zachází.

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Průměrné denní teploty ve městech jsou v horkých letních měsících i o několik stupňů vyšší, než na okraji příměstských částí či na venkově. Na vině je rozšiřující se betonová zástavba, která v důsledku absence zeleně a přirozených odtokových míst akumuluje obrovské množství tepla.

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Víte, jaké jsou cykly životnosti staveb? Sladit a provozovat stavbu nemusí být úplně jednoduché.

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Najde se jen málo českých obcí, kde bychom hledali větší množství dřevostaveb. Není to tím, že by nebyly populární, ale je to tím, že je lze od zděných domů jen těžko rozeznat.

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Přepravit na místo určení stavební stroj může být někdy problém, který je potřeba vyřešit. Jenže jak?

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Není tomu tak dávno, kdy si lidé pod pojmem dřevostavba představili hájenku a chudým vybavením. Možná i dnes narazíte na lidi, kterým se pod pojmem dřevostavba vybaví roubená chaloupka s typickým vzhledem v podobě jednotlivých poskládaných trámů.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Rekonstrukce domu je vždy spojena s novým začátkem. Jenže, než se rekonstrukce dostane do finálního stádia, kdy je vše hotové, uplyne spousta vody. Rekonstrukce domu vyžaduje spousty úsilí, prostředků, materiálů a nářadí.

Nové