Ovládání vrat na dálku z auta patří k naprostému standardu funkcí, které zákazníci v současnosti očekávají. Vystoupit a jít otevřít vrata manuálně je přijatelné například na chatě, kam nejezdíte často.

U rodinného domu, do kterého se denně vrací několik členů domácnosti, se automatické ovládání vyplatí na 100 %. Zjistěte, jaké máte u garážových vrat možnosti.

Tři typy ovládání vrat na dálku

1/ Pomocí dálkového ovladače

Speciální dálkový ovladač doporučujeme nechat v autě nebo přidat na klíčky od auta, abyste ho měli vždy po ruce. Měli byste vědět, že s dálkovým ovládáním

● bezpečně otevřete vrata z pohodlí auta nebo odkudkoli v dosahu ovladače,
● ovládáte garážová vrata za každého počasí,
● můžete řídit i osvětlení garáže.

2/ Pomocí GSM modulu

Modul funguje jako přijímač pokynů na straně vrat, které ovládá na principu pouhého prozvonění telefonního čísla vaším osobním mobilním telefonem. Přitom vlastní provoz je zcela bezplatný. Díky GSM modulu:
● ovládáte vrata vaším mobilním telefonem pomocí krátkých textových SMS zpráv,
● máte signál na jakémkoliv místě s pokrytím mobilní sítí GSM (tedy i v práci nebo na dovolené),
● spravujete seznam oprávněných telefonních čísel, které mohou vrata ovládat,
● nemusíte řešit výměnu baterií nebo ztrátu ovladače.

garazove vrata na dalkove ovladani 2

3/ Pomocí ovládání chytrého domu

Pokud chcete řízení vrat kombinovat s ostatními prvky domácnosti, jako je venkovní stínění, topení, ventilace, zabezpečení a další, doporučujeme vše ovládat přes systém chytrého domu. Jedná se o tzv. automatizaci domácnosti.
S motorem se spáruje řídící jednotka a současně se integruje i do ekosystému chytré domácnosti. Pro úspěšné propojení motoru a řídící jednotky je vhodné použít zařízení stejné značky. Například společnost BUILDING Shutter Systems z Velké Bíteše, výrobce vrat značky Minirol, při instalacích používá motory Somfy, které páruje s jednotkami TaHoma a využívá stejnojmennou mobilní aplikaci pro její kontrolu. S pomocí tohoto systému:

● ovládáte rolovací vrata z mobilu (Android i iOS), ale i z dalších zařízení s webovým prohlížečem - např. i pomocí chytrých hodinek,
● dostáváte informace o tom, jestli jsou vrata zavřená nebo naopak otevřená, nebo
● se můžete spolehnout na českou lokalizaci a intuitivní ovládání pomocí interaktivních obrázků.

garazove vrata na dalkove ovladani 3

Máte otázky nebo vás zajímá cena jednotlivých typů dálkového ovládání? Napište přímo výrobci těchto doporučovaných vrat značky Minirol prostřednictvím jejich oficiálního webu. Poptávka je nezávazná a zcela zdarma.

zf