Letošní zima má být podle odhadů velice tuhá a proto je nyní nejvyšší čas na pořízení opravdu kvalitního kotle.

Pokud váš starý již dosluhuje, můžete nyní využít skvělé nabídky ze strany státu a zažádat si o tzv. kotlíkovou dotaci, díky které bude pořízení nového kotle jednodušší.

Při výběru kotle byste měli dbát na kvalitu a také na technologickou propracovanost. Pokud se nechcete samotným vytápěním příliš zdržovat, určitě vás bude zajímat segment automatické kotle. Ty dnes představují naprostou špičku a technologický vrchol, co se vytápěcí techniky pro domácí použití týče. Mají celou řadu nesporných výhod, díky kterým je jejich koupě velice chytrým řešením.

První výhodou je opravdu vysoká účinnost kotle, díky které dochází k tomu nejefektivnějšímu zužitkování přidaného paliva. To je dokonale spáleno, díky čemuž kotel produkuje jen malé množství odpadových látek jako je například popel. Z topiva tak dostanete veškerou potřebnou energii, což se také projeví na množství, které je nutné pro tento kotel kupovat a to směrem dolů.

Druhou výhodou je automatizace celého kotle. Ten díky automatickému podavači dokáže sám sobě přitápět a to navíc přesně tak, jak mu vy nastavíte, nebo jak máte nastavený termostat ve vytápěném interiéru. Navíc lze volit mezi více druhy samotného topiva a kotel tak funguje jako klasický uhlák, ale i jako kotel na pelety. Díky tomu všemu, se z něj stává maximálně ekologicky, šetrný nastroj, na efektivní vytápění interiérů.

Díky použitým materiálům a dokonalého spalování je u kotle zaručena opravdu dlouhá životnost. Kotel se totiž nepřehřívá, nezanáší se jemnými prachovými částečkami a dehtem a zajišťuje tak i skvělou průchodnost všech teplovodů. Zkrátka automatický kotel by měl být jasnou volbou pro každého, kdo pořízení nového kotle zvažuje.

zf

Nové