Najde se jen málo českých obcí, kde bychom hledali větší množství dřevostaveb. Není to tím, že by nebyly populární, ale je to tím, že je lze od zděných domů jen těžko rozeznat.

Dřevostavby jsou i v České republice aktuálně jedním z nejpoptávanějších řešení pro výstavbu rodinných domů. K jejich oblibě pomohla celá řada faktorů a také to, že se zbořily pověry o tom, že jsou dřevostavby méně kvalitní, než zděné domy.

Dřevostavba x zděný dům

Většinu lidí by zajímalo, jakými výhodami dřevostavby vynikají. V první řadě je potřeba zmínit jejich životnost a odolnost. Pokud si tipujete, že zděné domy vydrží zákonitě déle, jste na omylu, dřevostavby dokáží stovky let plnit svojí funkci a skálopevné dřevěné hranoly jsou dodnes součástí nesčetného množství starých staveb.

Dalším velkým plusem je cena a rychlost výstavby. Pokud jste někdy sledovali budování zděného domu, mohli jste si všimnout, že je potřeba vyčkat na správnou sezónu, provádět mokré práce a také velmi dlouho čekat. Dřevostavby se staví suchou metodou, mohou se tedy stavět v jakémkoliv ročním období a pokud si myslíte, že na ní budete muset čekat i celé roky, nenechte se zmýlit, vyroste vám do 3 měsíců. Bojíte se u dřevostaveb požáru? Nemusíte, nejen, že jsou nehořlavé, ale jejich statická pevnost je při požáru dokonce větší, než u oceli nebo betonu.

Efektivní řešení

Dřevo je přírodním a příjemným materiálem, který je plný pozitivní energie. Jedny z nejmodernějších domů jsou dřevostavby Olomouc od společnosti HP DOMY s.r.o. Jejich domy jsou k dispozici na klíč i jako individuální projekty na míru. Každá dřevostavba se může pyšnit skvělým úsporným provedením, se kterým nemá prakticky žádné tepelné ztráty. Obvodové stěny jsou tvořeny několika vrstvami kvalitní tepelné izolace a rafinované jsou i podlahy, na jejichž vrchu vás vždy potěší příjemná dřevěná podlaha.

Dřevostavby stále častěji nahrazují zděné domy

zf

Nové