Zatímco dříve by se dalo jen těžko uvěřit, že zrovna dřevostavby začnou hromadně nahrazovat poptávku po zděných rodinných domech, dnes je to běžná realita.

Popularita dřevostaveb celosvětově velmi vzrostla a tento trend se nevyhnul ani ČR, kde již úspěšně operuje společnost Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o., která moderní dřevostavby zajišťuje.

Mnoho lidí, kteří o moderních dřevostavbách neslyšeli, má z tohoto typu domů strach, protože si mylně myslí, že je méně kvalitní. Právě kvalita je ovšem jeden z důvodů, proč se dřevostavby stále více preferují, dále je to nižší pořizovací cena, luxusní vzhled a nízkoenergetické provedení. Možná byste byli v šoku, pokud byste vedle sebe měli dřevostavbu a běžný zděný dům a to proto, že byste nepoznali rozdíl. Fasáda, střecha i interiér je k nepoznání od běžného domu, rozdíl je v použitých materiálech a také ve vlastnostech.

Čím se dřevostavby liší

Základním aspektem je doba výstavby a materiál. Zmíněná společnost staví dřevostavby již do 3 měsíců a to v případě bungalovů i velkých rodinných domů. Základ domu tvoří pevná konstrukce z KVH hranolů. Dřevostavbu je možné stavět v jakémkoliv ročním období, používané materiály dovolují její výstavbu i za nízkých teplot, nedochází u ní totiž k žádným mokrým procesům, které by vyžadovaly zdlouhavé vysychání.

Kromě konstrukce jsou zde přítomny desky FERMACELL a vnitřní izolace ISOVER. Obojí jsou pokročilé materiály, které zajistí perfektní izolační vlastnosti a trvanlivost. Na rozdíl od zděných domů jsou zde obvodové stěny velmi štíhlé, díky tomu je na stejné zastavěné ploše výrazně více místa, než u běžných domů.

Do popředí se dostaly dřevostavby Olomouc, ale nestaví se pouze v této lokalitě. Pokud máte o dřevostavby zájem, lze si je nechat postavit kdekoliv po ČR a těšit se z jejich výhod, kterých je opravdu mnoho.

zf

Nové