Podlaha, téma které řeší snad všichni obyvatelé jakéhokoliv domu, či bytu. Ale jaké druhy podlah vlastně existují a jak podlahu vybrat a instalovat? Začněme nejprve druhy podlah. Podlahy můžeme rozdělit podle materiálu, nebo druhu pokládky. Materiálů, ze kterých se podlahy vyrábějí je mnoho, nejčastější bývá dřevo, laminát, PVC (lino), marmoleum, ale vybírat dnes můžete např. i ze speciálních materiálů typu bambus apod..

Dřevěné podlahy velmi dobře izolují zvuk a teplo a navíc si můžeme vybrat z několika typů dřev jako např. dub, buk, ale i třeba jasan. Každé dřevo má jiné vlastnosti, některé je tvrdé a tedy více odolné, jiné naopak má výraznou kresbu, je měkčí, ale méně tak vydrží např.mechanické poškození.

PVC podlahy jsou umělé podlahy z materiálu s názvem polyvinylchlorid. Tento typ podlahy se snadno udržuje, to i díky jejímu povrchu beze spár, má dobré tepelné vlastnosti a snadno se pokládá.

Marmoleum je skvělou volbou pro alergiky, dobře tlumí zvuky, vyrábí se z přírodních materiálů a existuje v mnoha barevných odstínech.

Velmi zajímavou podlahou je podlaha bambusová, která vydrží spousty let. Bambus je také tvrdší než buk, či dub a pro renovaci bambusové podlahy stačí obroušení.

Dalším typem dělení podlah je podle druhu pokládky, zde máme např. plovoucí podlahy, celoplošně lepené podlahy, nebo volně položené podlahy. Plovoucí podlaha se skládá z prken, či panelů, které jsou spolu spojeny pomocí zámku, nebo lepidla. Tento typ podlahy není připevněn k podkladu trvale a nalezneme ji např. ve veřejných prostorách a v bytových prostorech. Celoplošně lepené podlahy jsou na rozdíl od plovoucích podlah přilepeny ke svému podkladu. Pro tento typ pokládky se používá mnoho druhů lepidel, která mají své jedinečné vlastnosti. Volně položené podlahy jsou rychle a snadno instalovatelné a vhodné i do velkých prostor.

Jak můžeme vidět, možností jak si vylepšit podlahu je mnoho. Pokud chcete otázku podlahy vyřešit snadno, rychle a z pohodlí domova, ať již potřebujete zajistit materiál či rovnou i pokládku, zkuste využít poptávkový systém poptávej.cz, kde bezplatně a nezávazně zadáte poptávku toho, co potřebujete. Pak již jen čekáte na nabídky  na míru vaší poptávky.  Zajisté si vyberete z profesionálních dodavatelů, kteří vám vytvoří podlahu dle vašich představ.

zf

Nové