Zámečnictví je takové malé království kovů a výrobků z něj. Zámečnická dílna musí být schopná zpracovat všechny možné kovové materiály, takže zámečníci používají celou řadu technologií a postupů. Zámečnictví je vlastně synonymem pro kovovýrobu.

Proto musí být zámečník umět dokonale opracovat kovové materiály, tedy plechy, profilované železo nebo tyčoviny. Zámečník umí tyto materiály zpracovat stříháním, řezáním, broušením a ohýbáním. Zpracované kovové díly a součástky pak zámečník samozřejmě umí rovněž smontovat.

Vše uvedené, a ještě mnohem víc umí pracovníci zámečnické dílny firmy Kovovýroba Pokorný. Vyrobí vám cokoli kovového, ale jejich hlavním oborem jsou zámečnické práce spojené s výrobou branek, bran, vrat, závor, plotů a oplocení, a to v kompletním servisu od zaměření přes doporučení vhodného řešení až po výrobu a instalaci finálního produktu.

Využívají přitom nejen kovové, ale také další komponenty. Aby zejména kovové části plotu nebo brány dlouho a dobře sloužily, zámečníci vám hotové výrobky finálně upraví pomocí antikorozního, základového i povrchové nátěru, a to jak ve vnitřních prostorech, tak i na zahradě.

Ale tím výčet aktivit společnosti nekončí. Můžete si u nich objednat například výrobu řady výrobků. Takovými jsou kovová lešení, mříže, přístřešky, kovové boudy a haly, ocelové stojany, držáky na kola určené pro balkony, dále kovové stojany, zábradlí i celokovová schodiště. A pokud je vám líto vyhodit třeba poškozenou krbovou mříž, nebo branku, kterou vyrobil dědeček a dneska už nejde skoro otevřít, poptejte jejich opravu. Určitě to dopadne skvěle. Firmu najdete v obci Krahulov, jen 5 km severozápadně od Třebíče. Více informací o nabídce jejích služeb je na webu firmy.

zf