Modernizace byla vždy spojena s nemalými náklady a to obzvláště v případě skladování nebo velkovýroby. Nejedná se ovšem o zbytečný výdaj ale o investici, která bude pro každou společnost znamenat vyšší zisk, větší efektivitu výroby a rovněž přehlednost.

Novinky ze světa skladování

K tomu, aby byla výroba i skladování efektivní činností, je vhodné sledovat moderní trendy, prostřednictvím kterých se lze snadno inspirovat pro vlastní modernizaci. Velké a prosperující společnosti jsou natolik úspěšné zejména díky automatizaci, která v mnoha ohledech dokáže nahradit lidský faktor a přinést celému procesu mnoho profitů.

Regálové zakladače

Regálové zakladače jsou na trhu velmi populární a ačkoliv nejsou vhodné pro velké a objemné zboží, používají se zejména pro drobnější zboží a produkty, zejména pro krabice a přepravky. Bohaté využití našly pro internetové obchody, potraviny, ale i mnoho dalších odvětví, kde nabízí rychlejší dostupnost zboží. Velmi jsou využívané například i v meziskladech, kde pomáhají zaměstnancům šetřit práci.

Regálové zakladače jsou v podstatě systémy, které jsou dostupné v celé škále modelů, ale obvykle se pohybuje jejich maximální nosnost nákladu do 50 kilogramů. Pokud ve svém skladu postrádáte podobný systém, možná je nejvyšší čas popřemýšlet i inovaci.

Paletizátory

Paletizátory už jsou samozřejmou součástí mnoha podniků, umožní rychlou paletizaci typických i atypických produktů. Pokud si myslíte, že by pro vás bylo náročné si takový přístroj pořizovat, možná by vás překvapilo, jaké možnosti moderní technologie nabízí. Pokud máte vysoký objem výroby, práci vám usnadní single-line paletizátory, které lze napojit přímo na výrobní stroje. Pokud máte vysoké nároky, pomohou vám multi-line paletizátory, jejichž hlavní předností je zvládání více procesů a minimální obsluha. Jestliže máte výrobu, kde je zapotřebí složitých pohybů, pomohou vám robotické paletizátory. Možnosti paletizací jsou velmi široké nabízejí řešení pro každý podnik.

zf
Více z této kategorie: Automatické kotle »

Nové