Krásný dům by měl mít i krásnou zahradu. V dnešní době je však těžké najít si čas a správně se starat o rostlinky a stromy, které nám rostou na zahradě.

Naštěstí existují firmy, které všechnu práci udělají za nás a jediné co nám zbude, je radost z krásné zahrady, které nám roste za domem. Jakou nabídku mají zahradní architekti a co všechno umějí realizovat si povíme níže.

Jak si zařídit krásnou zahradu

Realizace a údržba zahrad a teras

Firmy zabývající se zahradní architekturou mohou z vašeho nevzhledného dvorku udělat soukromí ráj na zemi. Stačí je o to požádat. Realizace a údržba zahrad a teras je totiž základní prací každého zahradního architekta.

Ať už toužíte po okázale zahradě, která ukáže váš vytříbený vkus nebo chcete osvědčenou klasiku v podobě ovocných stromků, zahradní architekt s vámi projde všechny možnosti a poradí při výběru správných rostlin, keřů či stromů. Navíc vytvoří harmonické místo, které bude navozovat příjemnou atmosféru a na vaší zahrádce či terase si příjemně odpočinete. Pokud máte vytvořenou zahradu, ale nemáte již čas se o ní řádně starat, také nemusíte zoufat. Další službu, kterou zahradní firmy nabízí, je údržba zahrad a teras. Odpadnou vám tak starosti se zaléváním květin či jejich hnojení. Nemluvě o tom nudném sekání trávy.

Trendem jsou vertikální zahrady

Velkým hitem, které našli své místo v interiéru kanceláří či domácností jsou vertikální zahrady. Tyto jedinečné zelené stěny rozzáří každý prostor a dodají mu energii a velmi zajímavý náboj. Pro vertikální zahrady se nejčastěji používají rostliny plazivé, převislé či rostoucí do výšky. Automatická závlaha, které je součástí systému vertikálních zahrad, vám ušetří práci. V případě pravidelného ošetření rostlin, vám budou vertikální zahrady dělat radost dlouhá léta.

Pokud vás nezaujme okázalost, jakou nabízí vertikální zahrady, květinová aranžmá bude to pravé pro vás. Řezané květiny jsou skvělým doplněk do všech interiérů. Obzvláště ve firemních prostorách zvyšují luxus a dodávají smyslnost a eleganci.

Jak si zařídit krásnou zahradu

zf

Nové