Pokud vás nebaví trávit opakovaně čas sekáním zahrady, nebo už vás tato činnost fyzicky zmáhá, zkuste se této nepříjemné povinnosti vyhnout a pořiďte si sekačku robotickou. Místo sekání trávy se pak můžete věnovat pěstování květin či zeleniny, péči o ovocné stromy, nebo jen tak na zahradě relaxovat, sedět na terase, koukat do nebe a poslouchat šumění větru ve větvích stromů. A robotická sekačka zatím sečení trávníku obstará za vás sama, tiše a perfektně, stačí ji jen mít správně naprogramovanou.

Jak si vybrat správnou robotickou sekačku

Stejně jako u jiné zahradní techniky, i před koupí robotické sekačky je dobré si důkladně rozmyslet, jaký model a s jakými parametry je nejlepší si vybrat. Pro výběr robotické sekačky je nejzásadnější, o jak velkou plochu trávníku se bude starat a také, zda je zcela rovná, nebo bude sekačka muset zdolávat i terénní nerovnosti. V popisu sekačky je vždy uvedena pracovní plocha, tedy velikost trávníku, a také maximální úhel pro sečení v procentech. To znamená, že takový úhel sekačka bez problémů zvládne vyjet.

Zásadním parametrem je také kapacita akumulátoru, doba sečení a doba nabíjení. Robotické sekačky se také liší šířkou střihu a výškou sečení. U některých modelů v názvu najdete také slovo smart. To udává, že se jedná o robotickou sekačku, kterou lze ovládat na dálku chytrým telefonem. Pokud se ve vlastnostech udávaných výrobce nevyznáte, můžete se podívat na internet, kde jsou srovnání a recenze různých robotických sekaček, nebo se můžete obrátit na odborníky, kteří se prodejem robotických sekaček zabývají. Přijedou k vám na zahradu, zjistí velikost trávníku, členitost terénu a ve finále vám nainstalují vybranou sekačku a také naučí zákazníka robotickou sekačku obsluhovat.

Více informací najdete například na webu smart - zahrady.

zf

Nové