Dnešní životní styl se vyznačuje vysokým pracovním nasazením. O to více se lidé těší na konci dne domů, na místo, kde se cítí dobře a mají své zázemí. Vybavení našeho domu může mít mnoho podob. Někdo má raději moderní pojetí, jiný neutrální klasiku a najdeme i vybavení domů replikami nebo originály historického nábytku.


Pokud ovšem příjdeme na návštěvu k přátelům, kteří si nechali vybudovat kachlová kamna, rozhodně to v nás zanechá příznivý dojem. Ozvěna starých časů, sounáležitost rodiny, příjemně vytopená místnost, poctivá řemeslná práce – to v nás mohou vyvolávat kachlová kamna.

Kachlová kamna nejsou dnes nesplnitelným snem. Je zapotřebí mít určité podmínky: dostatečný prostor, dobrou statiku (kamna mají vysokou hmotnost), nehodí se pro občasné vytápění a počítejte s vyššími vstupními náklady.

Na oplátku získáte impozantní prvek pro váš interiér, jak moderní, tak tradiční. Sálavé teplo celé plochy kachlových kamen je pro člověka optimální, nevíří se prach, vzduch se nevysušuje. Ekonomické a ekologické vytápění dřevem má své výhody. Kamna jsou dnes vyráběna tak, aby byla propojena moderní technologie spalování s klasickým řemeslným fortelem jejich výstavby a obložení. Mají dobrou výhřevnost a není nutné tak často přikládat.

Kachlová kamna jsou dnes žádána. Firma Jiří Vilímek je jedním z výrobců v České republice. Již 25 let dodává kachlová kamna svým zákazníkům. Vyrábí je klasicky, provádí i rekonstrukce historických kamen nebo jejich kopie. Do speciálních forem kachlí se ručně vtlačí hlína, která se vypaluje, následně maluje, popřípadě zlatí. Tímto způsobem je možné vyrábět i složité tvary kachlí, tak jako v minulosti.

Firma Jiří Vilímek je tak schopna postavit vám mimo jiné kachlová kamna empírová, rokoková, lovecká i sympaticky praktická kuchyňská kamna. Pokud nemáte dostatečný prostor pro například repliku historických kachlový kamen, dle vašich požadavků vám řemeslníci zhotoví krb, který bude funkčním a estetickým doplňkem vašeho domu.

Související články:
Kachlová kamna pro váš interiér

zf

Nové